Celem tej interdyscyplinarnej konferencji jest stworzenie platformy lepszego poznania wzajemnych poglądów oraz wymiany opinii zarówno praktyków, jak i teoretyków. Konferencja poprzez referaty, debaty oraz warsztaty ma pobudzać do dyskusji oraz inspirować do działania.
Proponowane zagadnienia i obszary tematyczne:
Globalny łańcuch dostaw - globalna odpowiedzialność;
Wpływ biznesu korporacyjnego na kształt i rozwój idei CSR;
Wpływ globalnego kryzysu na CSR;
Istota partnerstwa w Społecznej Odpowiedzialności Biznesu;
Perspektywy i wyzwania współpracy biznesu, świata nauki i organizacji pozarządowych w promowaniu społecznej odpowiedzialności;
Społeczna odpowiedzialność małych i średnich przedsiębiorstw;
Rola konsumentów w kształtowaniu społecznej odpowiedzialności w biznesie;
Społecznie odpowiedzialne strategie przedsiębiorstw;
Przedsiębiorstwo jako organizacja społeczna;
Społeczna Odpowiedzialność Biznesu jako przejaw kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa.
Do zgłaszania swoich propozycji referatów i chęci udziału
organizatorzy zachęcają:
przedstawicieli/ki politechnik, uczelni i wydziałów ekonomicznych, prawnych, socjologicznych, politologicznych, stosunków międzynarodowych, ochrony środowiska etc. przedstawicieli/ki biznesu z branży odzieżowej, tytoniowej, usługowej, spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, finansowej etc., reprezentantki/ów organizacji pozarządowych.
Wszystkie niezbędne informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie "Modnie i etycznie" (http://modnieietycznie.pl/) w dziale "Konferencja naukowa".
Pytania proszę kierować na adres komitet.organizacyjnyCSR@gmail.com
Zapraszamy serdecznie!
Przy realizacji projektu „Modnie i etycznie” Polska Akcja Humanitarna korzysta z finansowego wsparcia Unii Europejskiej. Za przekazywane treści jest odpowiedzialna wyłącznie Polska Akcja Humanitarna i jej partnerzy i w żadnym wypadku treść ta nie może być postrzegana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.