Podczas konferencji przedstawimy tematykę (nie)zrównoważonej produkcji i konsumpcji produktów związanych z lasami: drewna, papieru, artykułów spożywczych, ale też produktów, których wytwarzanie wiąże się szczególnie mocno z wylesianiem (np. monokulturowe uprawy palmy olejowej, soi i owoców tropikalnych). Przewidujemy prezentacje nt. zrównoważonych zamówień publicznych, EU Timber Regulation, certyfikatów takich jak FSC, PEFC, Rainforest Alliance, EU label, Fairtrade, Fair Wild i rolnictwo ekologiczne.
Spodziewamy się ok. 70 gości – przedstawicieli urzędów (Ministerstwo Środowiska, UZP), firm zajmujących się certyfikacją (Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, Nepcon, PEFC, FSC, DNV, SGS, Biocert, Bioekspert) i organizacji zajmujących się zrównoważoną gospodarką i odpowiedzialną konsumpcją w kraju i zagranicą (Centrum CSR, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, Koalicja Sprawiedliwego Handlu, European Environmental Paper Network, The Network for Riau Forest Rescue z Indonezji ). Zapewniamy symultaniczne tłumaczenie wystąpień na j. polski.
Konferencja stanowi część trzyletniego projektu „Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier” realizowanego przez organizacje pozarządowe w Polsce, Włoszech, Rumunii, Hiszpanii i na Malcie dzięki wsparciu Komisji Europejskiej i dofinansowanego w Polsce przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W Polsce projekt ten jest częścią kampanii „Kupuj odpowiedzialnie”, która objęła dotąd takie tematy jak drewno, papier, zabawki, ubrania, elektronika.
Wstęp wolny.
Szczegółowy program znajduje się na stronie www.ekonsument.pl/konferencja.
Aby wziąć udział w konferencji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.
Zgłoszenia przyjmowane są do 30.11.2013.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.